Wojtek

Email Drukuj PDF
Wojtek

SIKOR - tak nazwały mnie siostry, z Tadkiem jesteśmy braćmi stąd nazwa zespołu. Edukację muzyczną rozpocząłem w Ognisku Muzycznym w Gorzowie w klasie akordeonu. Kontynuowałem w Szkole Muzycznej I i II st. w Gorzowie Wlkp. Dodatkowo grałem na fortepianie, puzonie i pobierałem lekcje śpiewu solowego. Zakończyłem na I roku Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydz. wokalno-aktorskim. Osiągnięcia to I miejsce w Akordeonowym Konkursie Regionalnym w Świnoujściu 1991r., udział w licznych koncertach w kraju i za granicą.

Od 1991 roku jestem organistą w Kościele NPNMP w Gorzowie Wlkp. przy ul. Mieszka I u ks. prałata Witolda Andrzejewskiego. Od 2003 roku prowadzę Biuro Promocji Artystycznych organizując również z żoną liczne koncerty muzyki klasycznej: Koncert światowej sławy tenora Kaludi Kaludowa w 2003r, Requiem W.A. Mozarta wykonane w całości chyba po raz pierwszy w moim mieście przez muzyków z Poznania, Warszawy i Katowic. Moja pasja to bell canto śpiew solowy. Uwielbiam romantyczną i klasyczną muzykę włoską. Uwielbiam opery przede wszystkim Mozarta, Verdiego, Pucciniego, Leoncavalla. Kocham Operę!!!

Muzyka rozrywkowa i taneczna to coś co mnie uskrzydla. Obecnie gram na saksofonie tenorowym co zawsze było moim marzeniem. Śpiewam klasykę i rozrywkę. Doskonale czuję się w repertuarze Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchy, Louisa Armstronga i wielu innych doskonałych wokalistów. Jestem kierownikiem i managerem naszej grupy muzycznej Sikor`s Brothers.

 

Aktualności

Popularne

Chmurki

zespol zespoly  Impreza zespolem zespolu  Zespół weselna weselne weselny Wesela brothers gorzow muzyczna muzyczne muzyczny muzycznym Muzyczny muzyka oprawa orkiestra play polski Kapela  video wesele  wodzirej sikors brothers gorzów